fbpx

O Nas

O Nas

Jeziorowo – Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. z siedzibą w Lutomiu

Właścicielem gospodarstwa jest Rafał Szymon Jurgowiak. Gospodarstwo powstało w 2000 roku. Poza sprzedażą ryb słodkowodnych oraz materiału zarybieniowego prowadzimy również sprzedaż zezwoleń wędkarskich na szesnastu jeziorach Krainy Stu Jezior.
JSGR Lutom gospodaruje wodami o powierzchni 1440 ha, z czego 1379 ha stanowią jeziora, położone w obrębie siedmiu gmin na obszarze Pojezierza Międzychodzko – Sierakowskiego i Szamotulskiego. Strona ta ma służyć promocji naszych wspaniałych jezior, sportowego połowu ryb i prowadzenia racjonalnej, prawidłowej działalności rybackiej, zgodnej z przyjętymi zasadami rybołówstwa. Jest to miejsce nie tylko dla zaawansowanych, doświadczonych wędkarzy ale także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą aktywnością oraz dla tych, którzy są w trakcie poszukiwania nowej pasji. Wędkarstwo to zajęcie dla każdego, postaramy się Was o tym przekonać!

Siedziba Gospodarstwa w Lutomiu, gdzie prowadzona jest sprzedaż zezwoleń wędkarskich

Wszystkie jeziora JSGR Lutom położone są w obrębie siedmiu gmin na obszarze niezwykle atrakcyjnego Pojezierza Międzychodzko – Sierakowskiego i Szamotulskiego.

Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie to popularny region turystyczny położony w płn.- zach. części Wielkopolski, charakteryzujący się urozmaiconą rzeźbą terenu, co w połączeniu z malowniczymi wzgórzami morenowymi, dolinami strumieni, ok. 120 jeziorami oraz największym kompleksem leśnym w Europie, jakim jest Puszcza Notecka, czyni je niezwykle atrakcyjnym miejscem dla wypoczynku i turystyki. Ze względu na specyficzne walory przyrodnicze i niepowtarzalność terenu utworzono dwa parki krajobrazowe i jedenaście rezerwatów przyrody.

Jednak najważniejszym atutem pojezierza są oczywiście wspaniałe jeziora. Jest ich ponad 120, w tym 6 o powierzchni ponad 100 ha i 12 o powierzchni 50-100 ha. Teren ten, zwany też „Krainą Stu Jezior”, jezior rynnowych, długich i wąskich, jezior owalnych, z wyspami, ciekawą roślinnością i linią brzegową, w których żyją niemalże wszystkie gatunki ryb słodkowodnych. To tutaj właśnie prowadzi swoją działalność JSGR Lutom, to tutaj zapraszamy wędkarzy i miłośników przyrody.

Wędkarz nad Jeziorem Jaroszewskim