fbpx

jak zacząć?

Pierwsze kroki Wędkarza

Poszukujesz nowej pasji? Chciałbyś lub chciałabyś spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, zmienić otoczenie? A może dostałeś od kogoś bliskiego sprzęt wędkarski, który od dawna kurzy się w garażu?

 

 

Na tej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą Ci rozpocząć przygodę z wędkarstwem na Naszych urokliwych jeziorach!

krok 1

Zdobycie wiedzy teoretycznej

Każdy wędkarz powinien znać przepisy prawne dotyczące amatorskiego połowu ryb oraz posiadać kartę wędkarską. Jeżeli ukończyłeś 14 rok życia masz prawo ubiegać się o taki dokument.  Pierwszym krokiem jest przystąpienie do egzaminu ze znajomości zasad i warunków ochrony i połowu ryb przed uprawnioną komisją egzaminacyjną działającą na terenie powiatu właściwego pod względem twojego miejsca zamieszkania. Przystąpienie do egzaminu związane jest z koniecznością uiszczenia składki egzaminacyjnej w wysokości ok. 30 zł. Po zaliczeniu egzaminu otrzymuje się stosowne zaświadczenie. Następnie należy skierować się do starosty (prezydenta miasta) właściwego dla miejsca zamieszkania i wystąpić o wydanie karty wędkarskiej. Niezbędne do tego będą:

  • wniosek o wydanie karty wędkarskiej(można otrzymać na miejscu),
  • zaświadczenie o zaliczeniu egzaminu,
  • aktualna fotografia (taka jak do dowodu osobistego),
  • potwierdzenie wpłaty za wydanie karty wędkarskiej – 10 zł;
  • dowód tożsamości.

Po uzyskaniu karty wędkarskiej należy zapoznać się z regulaminem wędkowania na jeziorach Gospodarstwa Lutom.

Wędkarstwo jest to hobby, które posiada wiele odmian, jednak Internet jest tak rozległym źródłem wiedzy, że znalezienie odpowiednich informacji i różnorodnych wskazówek nie stanowi problemu. Podstawowe informacje dotyczące wędkarstwa spławikowego oraz wędkarstwa spinningowego znajdują się na Naszym blogu.

krok 2

Wybór jeziora

W Naszej ofercie znajduje się aż 16 jezior, które położone są w obrębie siedmiu gmin na obszarze Pojezierza Międzychodzko – Sierakowskiego i Szamotulskiego. Spis jezior oraz szczegółowe informacje dotyczące każdego jeziora znajdują się poniżej.

Nasze jeziora zostały również zaprezentowane na naszym kanale YouTube, gdzie poza filmami prezentującymi jeziora znajdują się również filmy instruktażowe z dojazdem do poszczególnych jezior.

krok 3

Zakup zezwolenia wędkarskiego

Każdy wędkarz wędkujący na Naszych jeziorach zobowiązany jest do posiadania zezwolenia wędkarskiego. Zezwolenie takie można w szybki i łatwy sposób zakupić w wersji elektronicznej.

Zezwolenie wędkarskie zakupić można również stacjonarnie w punktach sprzedaży, które wymienione są poniżej.

Jeżeli nie jesteś pewien czy wędkarstwo to pasja dla ciebie i nie chcesz póki co wyrabiać karty wędkarskiej poszukaj w swoim otoczeniu osoby, która już wędkuje i wybierze się razem z Tobą nad wybrane jezioro, aby pokazać jak fantastyczna jest to pasja. W takim przypadku zezwolenie wędkarskie możesz wykupić na kartę osoby z którą będziesz wędkował.

PODSUMOWANIE

Pierwsze kroki Wędkarza

Wędkarstwo według nas to najlepszy sposób na odreagowanie napięcia nagromadzonego w ciągu tygodnia pracy. To chwile relaksu, które od czasu do czasu przerywa emocjonujące branie.

 

To świetna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi, w otoczeniu natury i spokoju. Dodatkowo przebywając nad wodą mamy możliwość poznania pasjonatów wędkarstwa, którzy udzielą przydatnych wskazówek. Kiedy raz poznasz smak satysfakcji po udanym połowie, będziesz coraz częściej sięgał po wędkę.

 

Nie zwlekaj, już teraz wybierz odpowiednie jezioro dla siebie, kup zezwolenie i zacznij swoją przygodę z wędkarstwem!

Autor fotografii na stronie wojtekdroniarz.pl