Kup zezwolenie przez internet e-zezwolenia << zamów

Jesli masz informacje na temat klusownictwa, nielegalnych polow lub dzialania na szkode ochrony przyrody i srodowiska - nie badz obojetny. Powiadom!!!
Posterunek Rejonowy PSR Chrzypsko Wielkie
KONTAKT

Jeziorowo - Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. z siedzibą w Lutomiu, którego właścicielem jest Rafał Szymon Jurgowiak, powstało w 2000 roku, kontynuując działalność Państwowego Gospodarstwa Rybackiego Lutom, założonego w 1948 roku.

JSGR Lutom gospodaruje na wodach o łącznej powierzchni 1.350 ha, z czego:

1.298.335 ha stanowią jeziora,
50 ha zajmuje obiekt stawowy - Łężce

Na stawach prowadzona jest głównie produkcja ryb słodkowodnych i materiału zarybieniowego na potrzeby gospodarstwa i na sprzedaż. Natomiast na jeziorach, które udostępniamy wędkarzom do sportowego połowu ryb, staramy się prowadzić prawidłową działalność rybacką, zgodną z przyjętymi zasadami rybołówstwa.

Wszystkie jeziora JSGR Lutom położone są w obrębie siedmiu gmin na obszarze niezwykle atrakcyjnego Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego i Szamotulskiego.


Wyświetl większą mapę


Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie to popularny region turystyczny położony w płn.- zach. części Wielkopolski, charakteryzujący się urozmaiconą rzeźbą terenu, co w połączeniu z malowniczymi wzgórzami morenowymi, dolinami strumieni, ok. 120 jeziorami oraz największym kompleksem leśnym w Europie, jakim jest Puszcza Notecka, czyni je niezwykle atrakcyjnym miejscem dla wypoczynku i turystyki. Ze względu na specyficzne walory przyrodnicze plus swoją niepowtarzalność na jego obszarze utworzono dwa parki krajobrazowe i jedenaście rezerwatów przyrody.

Jednak najważniejszym atutem pojezierza są oczywiście wspaniałe jeziora. Jest ich ponad 120, w tym 6 o powierzchni ponad 100 ha i 12 o powierzchni 50-100 ha. Teren ten, zwany też "Krainą Stu Jezior", jezior rynnowych, długich i wąskich, jezior owalnych, z wyspami, ciekawą roślinnością i linią brzegową, w których żyją niemalże wszystkie gatunki ryb słodkowodnych - to tutaj właśnie prowadzi swoją działalność JSGR Lutom. To tutaj zapraszamy wędkarzy i miłośników przyrody.